Ero sivun ”Keskustelu:Luettelo lyhenteistä” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(Lisää lyhenteitä: DCS, ARP, FBS ja TSA?) |
|||
| Rivi 4: | Rivi 4: | ||
::Operalla ei edellisen version taulukosta näkynyt kuin reunat, IE:llä näkyi solujenkin reunukset. Nyt muokkaamasi versio näkyy myös Operalla. --[[Käyttäjä:NJo|NJo]] 21. tammikuuta 2006 kello 18:59:49 (EET) | ::Operalla ei edellisen version taulukosta näkynyt kuin reunat, IE:llä näkyi solujenkin reunukset. Nyt muokkaamasi versio näkyy myös Operalla. --[[Käyttäjä:NJo|NJo]] 21. tammikuuta 2006 kello 18:59:49 (EET) | ||
| + | |||
== Lisää lyhenteitä: DCS, ARP, FBS ja TSA? == | == Lisää lyhenteitä: DCS, ARP, FBS ja TSA? == | ||
| + | |||
| + | |||
| + | ==4MATIC== | ||
| + | Miten tuohon 4MATIC:in kohdalle selitetään, että "4" tulee toki neljästä vetävästä pyörästä ja "MATIC" kertoo näiden mallien olevan automaattivaihteisia (''autoMATIC'') [paria poikkeusta lukuunottamatta]. Että sanoppa tuo lyhyesti. [[Käyttäjä:Mikkopsoni|Mikkopsoni]] 13. kesäkuuta 2007 kello 22:11:11 (EEST) | ||
Nykyinen versio 13. kesäkuuta 2007 kello 22.11
Mielestäni taulukon luettavuus huononi paljon kun kehykset poistettiin. Mutta kai herrat tietävät mitä tekevät? --NJo 21. tammikuuta 2006 kello 18:35:59 (EET)
- näkyy hiukan eri tavalla ie vs firefox --Jokke 21. tammikuuta 2006 kello 18:53:12 (EET)
- Operalla ei edellisen version taulukosta näkynyt kuin reunat, IE:llä näkyi solujenkin reunukset. Nyt muokkaamasi versio näkyy myös Operalla. --NJo 21. tammikuuta 2006 kello 18:59:49 (EET)
Lisää lyhenteitä: DCS, ARP, FBS ja TSA?[muokkaa]
4MATIC[muokkaa]
Miten tuohon 4MATIC:in kohdalle selitetään, että "4" tulee toki neljästä vetävästä pyörästä ja "MATIC" kertoo näiden mallien olevan automaattivaihteisia (autoMATIC) [paria poikkeusta lukuunottamatta]. Että sanoppa tuo lyhyesti. Mikkopsoni 13. kesäkuuta 2007 kello 22:11:11 (EEST)